Ћирилица | Latinica

Воша добила па претекла Нишлије

rssBookmark and Share

31.03.2014. И.Ђорђевић

У последњем дуелу одиграном у оквиру 21. кола Суперлиге фудбалери Војводине савладали су на домаћем терену екипу Радничког из Ниша резултатом 1:0. Једини погодак за домаће постигао је Дарко Пушкарић. Воша је овом победом претекла јучерашњег ривала на табели и сада је шеста са 33 бода.

Војводина је коначно почела да личи на себе и стиче се утисак да је форма екипа на још вишем нивоу у односу на меч са Спартаком у купу од пре четири дана. Ефикасност је и даље главна бољка, али би и она, кажу у клубу, требала да дође на своје, у другом делу пролећне сезоне када се буду хватале позиције за Европу.

Утакмица на “Карађорђу” била је врло квалитетна а игру домаћих красила је сигурност на средини терена тако да гости нису имали озбиљнијих шанси да угрозе гол Јованића. Неколико хиљада навијача није видело бог зна шта у првом полувремену и када су већ размишљали о одласку ван стадиона на мали одмор уследио је и гол Дарка Пушкарића.

Марко Полетановић трчао је по левој страни када је крајичком ока угледао Пушкарића и уследио је савршено прецизан центаршут и муњевита реакција Вошиног првотимца за вођство и радост навијача.

У другом полувремену пропуштене су две колосалне шансе. Најпре је Веселиновић лепо проиграо Аливодића на ивици шеснаестерца, али је противнички голман реаговао одлично у ситуацији један на један па је резултат остао непромењен. Недуго затим, сјајан шут Пушкарића са тридесетак метара, Александар Кесић је већ био савладан, али пречка је овог пута спречила погодак. Гости се јуче и нису превише истакли са шансама и игром.