Ћирилица | Latinica

Бод у Чачку је прекид лоше традиције

rssBookmark and Share

Ниш 11.08.2016. ФК Раднички

Раднички је прекинуо непријатну традицију у Чачку. У мечу који је завршен без голова, киша је била у центру пажње. Пљусак на почетку другог полувремена у потпуности је упропастила фудбал, па је крајњи резултат директна последица временских услова. На послетку, 0:0 је резултат који у овом тренутку одговара и једном и другом тиму.

У уводних двадесетак минута нисмо видели готово ништа! На терену је било равноправно, с тим што су играчи Борца били много агресивнији, а иоле течнији напад Радничког прекидан је фаулом на средини терена. Управо су из прекида Нишлије упутиле и прве шутеве на гол. Но, најпре је Попарин ударац са 30 метара погодио Драшковића, а минут касније, Павков је покушао са двадесетак метара из „слободњака“, али је његов шут завршио изнад пречке.

ДСЦ08448Прву озбиљнију акцију Чачани су извели у 26. минуту. Владимир Гума Богдановић, прошлогодишњи играч нишког тима, лепо је пронашао Јовановића на десној страни, али му је Станковић „ушао у шут“ и изблокирао га. Минут касније, Богдановић је шутирао са 30 метара, јако, али право у Коновалова, који је избоксовао лопту, а потом су се домаћи играчи спетљали.

У 35. минуту најизгледнија шанса за Чачане. Марчић је скинуо лопту са ноге Радошу Булатовићу, проследио до Азамое, који је шутирао са 16 метара, али је лопта закачила судију Брдара, променила правац и завршила у голауту. Нишлије су одахнуле.

У финишу полувремена, Попара је извео слободан ударац, створила се гужва у шеснаестерцу домаћег тима, али је Маслаћ био присебан и главом избацио лопту ка средини терена. Последње узбуђење у првих 45 минута изазвао је шут Маслаћа са десне стране, али је Коновалов био сигуран у интервенцији.

Борац је нешто агилније ушао у наставак утакмице, а већ после пет минута почела је јака киша, уз ветар, па су отежани услови за бољи фудбал. Углавном се игра одвијала на средини терена, а у 56. минуту Раставац је посегнуо за првом изменом, па је уместо Душана Живковића ушао Саша Стојановић, који је заузео своје место у средини терена, а Попара је деловао по десном боку.

Како је меч одмицао, притисак Борца је бивао све озбиљнији, али без озбиљније шансе. Тешко је било, по клизавом терену, организовати неку смисленију акцију, па су прекиди били најбоље прилике. У 64. минуту Борац је извео два узастопна корнера, али је одбрана Радничког била на висини задатка.

У последњих 15 минута услови за фудбал били су немогући, на ивици регуларности. Терен је био поплављен, заиста је немогуће било извести било какву акцију. Ипак, Чачани су у 89. минуту успели да запрете преко Јовановића, али је Крстић фаулом спречио њихову акцију која је претила да буде опасна. У зауставном времену, Борац је још једном припретио, али је Станковић отклонио опасност након што се Радош Булатовић оклизнуо испред шеснаестерца.

Остало је 0:0, Борац је освојио први бод, Раднички са седам бодова на свом контру дочекује недељни дерби са Звездом.

Раставац: Наставили жетву бодова…

После утакмице, тренер Нишлија Милан Раставац био је подељених осећања:

Честитао бих играчима и једне и друге екипе, понашали су се у оквирима фер-плеја. Борба за бодове је била очигледна од првог минута, ми са нашом идејом нисмо дошли до пас игре којој смо тежили. У другом полуврмену, пљусак је онемогућио било какав покушај да нешто битније променимо, мада смо добро ДСЦ08453почели. Нисам ни задовољан, нисам ни незадовољан! Требало је прилагодити се оваквим условима. Добро је што смо наставили да освајамо бодове, а сада нас очекује празник фудбала и дуел са Црвеном звездом-рекао је стратег Нишлија на конференцији за новинаре.

Његов колега са клупе Борца био је сличног размишљања:

У првом полуврмену обострано опрезна, тактичка утакмица. С обзиром да први пут играмо у оваквом саставу, против јако доброг ривала какав је Раднички, логичан је био наш опрез. У другом полувремену смо хтели да са искусним Костићем и Михајловићем угрозимо гол Нишлија, али време то није дозволило. Играло се са жељом и мотивацијом као да су услови били нормални, али они то апсолутно нису били. Ми се дижемо и верујем да долазе бољи дани за Борац-рекао је тренер Чачана Љубиша Дмитровић.

БОРАЦ : РАДНИЧКИ НИШ 0:0